Pelletid

Pelletid toodetakse erinevatest puidujääkidest ehk puidust. Puit on taastuv looduslik resurss, mis on kindlasti jätkusuutlikum, kui mistahes nafta- või muu küttesaadus. Pelleteid ning pelletiahjud on kasutusel juba aastakümneid, kuid Eestisse on need jõudnud viimase 15-20 aasta jooksul ning tänaseks on turul palju erinevaid pelleteid müüvaid ettevõtteid, nii kohalike puiduettevõtete toodangut müüvad firmad, kui ka omatoodangut pakkuvad väiksemad kohalikud ettevõtted. 

Pelletiküte on tõeliselt usaldusväärseks alternatiiviks paljudele kütteliikidele, nagu näiteks maaküte, kütmine õhksoojuspumpadega, erinevad õli- ning gaasikatlad jpm. Pelletiküte on ka sellepärast hea, et selle ülespanemine pole teabmis kallis (võrreldes nt maaküttega). Kuna pelletiküttel on üsna tagasihoidlik rajamiskulu, on sellel ka suhteliselt mõistlik hind ühe toodetud kilovati kohta.

 

 

 

 

 

Pellet Tartu Graanul

pelleti müük

Warneston pellet

pelletid

Green Flame pellet

pelletid soodsalt

Pelletid on keskkonnasõbralikud

Pelletid toodetakse puidust ning puit on teadagi taastuv energiaallikas. Kui vaadata keskkonnasõbralikkuse perspektiivist, siis Eestis toodetud pelletid tehakse kohalikust puidust, mistõttu kulub kogu tootmisprotsessile ka vähem energiat, seda ka kogu tarneahelas, ehk hetkeni, mil pelletid jõuavad lõpptarbijani. Samuti ei kaasne pelletitega mingisugust reostuse või ladustamise riski, ehk tegu on tõeliselt keskkonnasõbraliku tootega.

Pelletite valmistamine

Pelletid valmistatakse tänapäeval peamiselt 6mm või 8mm läbimõõduga silindritena, ehk väikesed pulgakesed, mida on hea katlasse asetada. Pelletite tootmiseks kasutatakse enamasti metsa- ja puidutööstuses tekkivatest puidujääkidest nagu saepuru ning näiteks höövellaastud. Need puidujäägid purustatakse ühtlaseks materjali massiks misjärel pressib spetsiaalne pelleti valmistamise masin need juba lõpptooteks ehk pelletiteks.

Asume metsavööndis ning Eestis on tegeletud puidu töötlemise ja metsandusega juba pikka aega, ca 10% meie majandusest koosneb erinevatest metsa- või puiduga seotud valdkondadest, seetõttu tekib alati ka puidujääke, millest pelleteid teha.

Vaadake ka meie kokkuvõtet puitbriketi kohta, vajutades selleks SIIA. Kindlasti lugege ka, kuidas toimib küttepuude müük.

Pelleti müük mõistliku hinnaga

Pelletid saate osta erinevatest e-poodidest, aga ka suurematest kütteladudest kohapealt. Pelleteid müüakse nii üksikute kottide kaupa, aga saate osta korraga ka aluse või tonni kaupa. Erinevatel pelletitootjatel ning edasimüüjatel on mitmeid erinevaid tooteid mille vahel valida ning internetist otsides, leiate kindlasti mõne toote, mis teile sobib.

Vaadake kindlasti Puu24.ee e-poodi, kust leiate laia valiku erinevaid Eestis toodetud pelletitooteid. Aastaringne tarne Eesti piires ning alati mõistlikud hinnad. Kui teil on pelleteid puudutavaid spetsiaalseid küsimusi, saate pöörduda otse nende konsultandi poole, kes saab teile alati asjatundlikku nõu anda.

KÜTTEPUUD

Tallinnas ja Harjumaal